Šiandien iš arti apžvelgsime ir įvertinsime už pagrindinę šio modelio versiją jau ne kartą žaidėjų puikiai įvertintą – Nike LeBron 19 Low. Ar tai bus dar vieni metai, kuomet vėl naudosime frazę – mažiau yra daugiau? Atsakymą sužinosi netrukus.
Let’s get it!
MEDŽIAGOS
Kaip techniškai pažangiausi Nike rotacijoje esantys krepšinio bateliai, LeBron 19 low, šioje kategorijoje daugumos nenustebins. Tačiau, visa magija atkeliauja ne iš naudojamų medžiagų, o iš pačios viršutinės batelio struktūros. Apie ją plačiau pakalbėsiu Fit’o segmente.
Viduje įmontuota pagrindinė padviršio konstrukcija išnaudoja itin lengvai prisitaikančią bei komforto nestokojančią tekstilę. Ją iš abiejų šonų – lateraliai ir distaliai – dengia puikiai orui pralaidžios tinklelio (mesh) sienelės.
Sintetinės odos kulno ir priekinės pėdos dalies dengiamasis sluoksnis suteikia premium klasės prisilietimą, tuo pačiu, sukuriant viršutinei konstrukcijai reikalingo tvirtumo. Žaidimo metu, vienas kitą papildantys padviršio sluoksniai, užtikrina minimalistinio komforto ir tvirtumo kombinaciją.
AMORTIZACIJA
Visiška LeBron vardinės linijos modernia klasika tapusi Max Air technologija, Low versijoje, šįkart sujungė jėgas su React putų dariniu.
Lyginant su pagrindine LeBron 19 versija, apart pakitusios išvaizdos, ryškių pokyčių veikimo aspektu neįvyko.
Aukščio atžvilgiu nepakitusi masyvi (2 cm.) React platforma priekinėje dalyje leido mėgautis sprogstamu pirmuoju žingsniu, bei didžiuliu smūgio jėgos sugėrimo kiekiu.
Žvelgiant į LeBron 19 Low batelius, akys natūraliai krypsta į Max Air pagalves, kurių insane matmenys bei dizainas, persikelia ir į jų atliekamą darbą aikštelėje.
Kulno zoną užpildo ne viena, o dvi Max Air pagalvės: išorinė U formos ir viduryje esanti centrinė pagalvė. Sau rinkoje lygių neturinti šių metų Max Air versija pasižymi tiesiog beprotiška amortizacija bei kompresija atliekant galingus šuolius ar nusileidimus.
Tikriausiai, pati didžiausia šios technologijos problema – klampumo jausmas, kuris sumažina kūno kontrolę, lėtinant žaidimo tempą. Tačiau, tai jau praeitis.
Tarpusavyje vamzdeliais sujungtos Max Air kapsulės, įgavo galimybę dalintis sistemoje esančiu oru. Tokiu būdu, pagal svorio pasiskirstymą cirkuliuojantis oras ženkliai paspartina ir sustiprina jėgos grąžinimą į pėdą, ir tuo pačiu stabilizuoja platformą.
SUKIBIMAS
Vargu ar kas šiuo metu planuoja išleisti 160€ už naujuosius premium segmento kiemo beater’ius. Paradoksalu, bet būtent lauko aikštelėse, LeBron 19 Low savo itin agresyviu performance’u siunčia rimtą paraišką į šio sezono TOP 5.
Vienas smulkiausių testuotų pado raštų, lyg atkartoja lauko dangos struktūrą, išnaudodamas pavienius gumos kvadratėlius. Būtent dėl šio unikalaus dizaino, pado ir lauko dangos paviršiai kontakto metu sugeneruoja didžiulio paviršiaus ploto trintį.
Atsidūrus vidaus aikštelėse, sukibimo kokybė keičiasi, tačiau išlikęs pastovumas veikimo aspekte nuteikia pozityviai. Sukibimo metu, tarp smulkaus rašto ir lygaus paviršiaus cirkuliuojantis oras akimirkai pavėlina stabdymo procesą. O tai inicijuoja mikro paslydimą prieš kiekvieną pado kontaktą su danga. Galbūt tai skamba ganėtinai pavojingai, tačiau greičio ar kūno kontrolei neigiamos įtakos tai sukelti neturėtų. Prie to tiesiog reiks priprasti.
FIT’as
Erdvės kiekiu nepasižyminti smailėjanti priekinė batelio konstrukcija, tikrai netaps mylimiausia dalimi plačių pėdų žaidėjams. Renkantis dydį, stipriai rekomenduoju juos realiai išbandyti parduotuvėje ar bent užsisakyti kelis dydžius. Visgi, jei tam galimybių nėra, tuomet, rekomenduoju rinktis pusės dydžio didesnę porą. Visiems likusiems, reikalai kur kas lengvesni – jums puikiai tiks jūsų einamas dydis.
Dažniausiai, daugiasluoksnę viršutinę batelio struktūrą bei odos implementacijas turintys modeliai, reikalauja ganėtinai ilgo adaptacijos proceso. Tačiau, LeBron 19 low tai visiškai negalioja.
Vidinėje padviršio konstrukcijoje strategiškai sukurtos lenkimo zonos, jau pirmame išėjime be priekaištų adaptavosi prie mano pėdos formų bei judesių. Atrodė, jog juos dėvėčiau jau mažiausiai porą mėnesių.
Nike komanda pasimokė iš klaidų, todėl šių metų versijoje batelio liežuvis yra dosniai apdovanotas paminkštintu sluoksniu. Tai leidžia žaidėjams turintiems aukštą pėdos arką, ar tiesiog mėgstantiems galingiau užsiveržti batraiščius tai atlikti be jokio diskomforto. Ai, ir žinoma – milžiniškų matmenų kulno pagalvės privalo būti kiekviename krepšinio modelyje, nes tai yra freaking awesome.
STABILUMAS
Originalioje versijoje šonuose įmontuotus plastikinius “sparnus”, Low modelyje pakeitė plastikinėmis gijomis patobulintos tinklelio panelės. Jos ne tik atlieka tokį pat puikų darbą izoliuojant pėdą nuo pavojingų šoninių judesių, bet ir tai atlieka išlaikant konstrukcijos lankstumą.
Viršutinėje konstrukcijoje esančios stabilumo sistemos yra tik pradžia. Kaip minėjau anksčiau, savaime stabilizuojančios Max Air pagalvės, kartu su stipriai išplatėjusia priekine pado dalimi, pasirūpina, jog net galingiausi žaidėjai aukštelėje jaustų po kojomis stabilią ir tvirtą platformą.
Kulno dalyje, tiesiog neįmanoma nepastebėti milžiniškų matmenų kulno pagalvių, kurios apart puikių komforto savybių, taip pat pasižymi užtikrintu kulno dalies užrakinimu ant platformos.
VERDIKTAS
Lebron pagrindinė vardinė linija, niekuomet nepasižymėjo universalumu, o LeBron 19 Low tik dar kartą tai įrodo. Aukštas pado profilis pasižymintis minimaliu dangos pojūčiu, gynėjų grandies žaidėjams didelių simpatijų nesukels. Tačiau, visų likusių pozicijų žaidėjams, kurie teikia pirmenybę galingai pado amortizacijai – šis modelis puikiai atitiks lūkesčius. Renkantis iš šio modelio versijų, performance’o atžvilgiu niekuo nenusileidžiantis Low modelis, savo mobilesne ir lengvesne platforma yra tiesiog geresnis deal’as.