Nike Renew Elevate II krepšinio bateliai bei jų apžvalga

Įnirtinga kova dėl geriausio krepšinio batelio vardo kiekvienais metais vyksta ne tik tarp vardinių modelių, bet ir biudžetiniame segmente.

Šiandien iš arti apžvelgsime ir įvertinsime antrosios kartos modelį – Nike Renew Elevate II.

Ar 80€ etiketė dar gali kažkuo nustebinti? Atsakymas apačioje. Let’s get it.

MEDŽIAGOS

Tikriausiai nieko nenustebinsi tuo, kad Renew Elevate naudoja standartinį struktūrizuotą tinklelį, kartu išnaudojant sintetinius segmentus stabilumui ir nusidėvėjimo apsaugai pagerinti.

Beveik identišką medžiagų komplektą galime rasti ir Nike Immortality Shield modelyje, kuris šiame segmente pozityviai nustebino. Komforto atžvilgiu, tai daugiausiai ką galima išspausti šioje kainos kategorijoje.

AMORTIZACIJA

Nesu tikras ką pavadinime veikia žodis – Elevate, nes būtent šio aspekto šiame modelyje man pritrūko labiausiai. Žinoma, tikėtis kažko stebinančio iš paprasto putų darinio būtų naivu, tačiau, tam tikri aspektai galėjo būti išpildyti geriau.

Visą pado konstrukciją sudaro Renew putų darinys, kurio Nike kompanija priekinėje dalyje tikrai pataupė, o kulno dalyje “mostelėjo” gerokai daugiau nei reikia.

Kalbant apie priekinę pado dalį, ją galėčiau prilyginti su biudžetinio segmento Kyrie modeliais, kaip Flytrap ar Kyrie Low. Ši trijulė pasižymi itin žemu profiliu, kuris sukuria ypač artimą pėdos kontaktą su žaidžiamu paviršiumi ir tokiu būdu leidžia užtikrintai kontroliuoti kūną.

Tačiau, kol šie aspektai puikiai papildys gynėjo ar aštraus žaidimo stiliaus atstovus, man, kaip tvirčiau sudėtam ir galingesniam vyrukui, norėjosi bent šiek tek daugiau amortizacijos priekinėje dalyje. Po ilgesnio žaidimo laiko, dažnai tekdavo kovoti su pėdų ir kelių skausmu. O tai tikrai nėra pats smagiausias poilsio praleidimo būdas.

Visai kita istorija yra pado galinė dalis. Čia mes turime net 4,5 centimetrų storio, pilnai atvirą Renew pagalvę, kuri siūlo stebinančiai aukšto lygio komfortą bei savo savybėmis priminė adidas BOOST technologiją. Apart vieno svarbaus aspekto…

Dėka atviros kulno konstrukcijos, visa kūno svorio jėga keliaujanti į padą spaudžia putų mišinį į šonus. Dėl šios priežasties, šoklumo ir sprogstamos energijos grąžinimo aspektą keičia, klampumo jausmas, kuris sulėtina kūno judesius.

Intensijos sukurti universalią platforma skamba puikiai, tačiau išpildymas šį kart lengvai nuvylė.

SUKIBIMAS

Nors ganėtinai tankus ir neitin gilus pado raštas skamba kaip nevykęs receptas, aikštelėje, Nike Renew Elevate 2 maloniai nustebino.

Lauko aikštelės yra ta vieta kurioje šis pado raštas išvysto savo didžiausią potencialą, užtikrindamas agresyvų daugiakryptį sukibimą bet kokioje situacijoje. Be to, tvirtas gumos mišinys leis mėgautis patikimu sukibimu ilgiau nei didžioji dalis rinkoje esančių modelių.

Sukibimo kokybė savo pozityviais aspektais nenusileidžia ir persikėlus ant vidaus aikštelės. Vienintelis skirtumas – aktyvesnis dulkių kaupimasis. Dėl tankaus ir uždaro rašto, dulkės nesugeba pasišalinti, todėl vietomis galimi mikro paslydimai. Žinoma, jų galima lengvai išvengti ar pašalinti periodiškai perbraukiant padus delnu laisvą žaidimo akimirką.

FIT’as

Kaip ir minėjau pradžioje, batelio viršutinę dalį sudaro gana pigi medžiagų kombinacija, kuri rankoje jaučiasi tikrai skurdokai ir nieko nežadančiai. Tačiau, funkcionalumu, užtikrintai lygiuojasi kartu su kai kuriais vidutinės kainos vardiniais modeliais.

Adaptacijos proceso, Nike Renew Elevate 2 modelyje papraščiausiai nėra arba aš jo tiesiog nepajutau. Vos tik žengus pirmuosius žingsnius, pojūtis buvo toks, lyg aš juos būčiau dėvėjęs bent porą mėnesių.

Būtent šio modelio itin lengva konstrukcija bei efektyviai atkartojančios pėdos veiksmus ir formas medžiagos, mane sužavėjo labiausiai. Ir esu tikras, sužavės ir tuos žaidėjus, kurie mėgsta greitį, laisvę ir visiškai pamiršti apskritai kažką dėvint.
Kalbant apie dydį, jo pasirinkimas gali tapti šiokiu tokiu iššūkiu, dėka žymaus susiaurėjimo ties pėdos viduriu. Kol standartinės ar siauros pėdos savininkai problemų neturės pasirinkę tarp savo einamo ar pusės dydžio didesnės poros. Platesnių pėdų žaidėjams stipriai rekomenduoju pasimatuoti batelius gyvai ar net visiškai juos praleisti.

STABILUMAS

Nike Renew Elevate 2 nebando nieko įrodyti ar sužavėti siūlydamas visiškai bazinį stabilumo paketą. Visi aspektai šiame modelyje atlieka savo rolę pakankamai patikimai – nei mažiau, nei daugiau.

Lateralinius pėdos judesius ganėtinai užtikrintai stabdo paaukštintos pado sekcijos, kurios sukuria sieneles, apsaugant pėdą nuo išslydimo už platformos ribų.

Tą pačią funkciją teoriškai turėtų atlikti ir tarp raištelių implementuota plastikinė detalė, kuri, deja, bet nesusijungia su padu, todėl praranda funkcionalumą. Būtent šioje dalyje (ties mažuoju pirštu) man asmeniškai pritrūko šiek tiek pėdos prilaikymo atliekant staigius krypties keitimus ar sustojimus. Nieko rimto, bet kažkas, ką galima buvo išbaigti geriau.

APIBENDRINIMAS

Kuriant biudžetinio segmento modelį, kompanijos dažniausiai neturi kito pasirinkimo, kaip paaukoti tam tikrą batelio aspektą vardan žemesnė kainos. Renew Elevate 2 modeliui tai tapo amortizacinė sistema, kuri pernelyg minimalistinė galingesniems žaidėjams, bet tuo pačiu pernelyg lėta gynėjams.

Tačiau, jei tu neteiki pirmenybės pade esančiai sistemai, o galbūt tau ji vis dėlto pasirodė tinkama, tuomet šis biudžetinės kategorijos modelis gali tapti puikiu naujausiu pirkiniu, kuris nepaliks skylės tavo kišenėje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *