LeBron James septintieji vardiniai krepšinio bateliai

Prabangūs automobiliai, namai ar viešbučių kambariai atspindi NBA superžvaigždės LeBron James gyvenimo būdą. Superžvaigždė turi žibėti visur ir visada, todėl 2009 metais dizainerio Jason Petrie buvo pristatyti septintieji LeBron vardiniai krepšinio bateliai, kurie sukurti atsižvelgiant į krepšininko stilių bei jo pomėgius.

„Pirmiausiai aš noriu atrodyti gerai!“ Atkreipiant dėmesį į šiuos James žodžius, Nike LeBron VII kedai nuo pradžių buvo kuriami galvojant apie stilių – jie turi būti ne tik patogūs aikštelėje, tačiau ir stilingi už jos ribų. Todėl prieš kuriant septintuosius LeBron kedus buvo atsižvelgta į visus ankstesnius jo modelius, tačiau tuo pačiu viskas pradėta nuo naujo balto lapo kuriame dizaineris ir pats krepšininkas daug diskutavo bei žingsnis po žingsnio kūrė visiškai naują siluetą. Siluetą, kurio esminė detalė tapo pirmą kartą LeBron serijoje panaudota 360 laipsnių kampu per visą padą esanti didžiulė Air Max oro pagalvė, tapusi net 80% didesnė nei bet kuri kita iki to laiko buvusi. Toks gausus oro padidėjimas leido bateliams tapti ne tik vienais minkščiausių kedų, tačiau ir tokiam atletiškam krepšininkui kaip LeBron James užtikrino komfortą visų rungtynių metu, o Nike kompanija šią oro pagalvę tease‘ino dar netgi prieš kedų pristatymą bei jie buvo vaizduojami pritemdytoje aplinkoje kur ryškiai švytėjo tik padas su Air Max pagalve. Ši kampanija buvo aliuzija į pačius pirmuosius Nike sukurtus kedus, kuriuose pirmą kartą buvo parodytas oras – Nike Air Max 1.

Kitas svarbus technologinis sprendimas šiuose keduose tapo Flywire technologija, kuri pirmą kartą pristatyta Nike Hyperdunk krepšinio bateliuose 2008 metais. Šios technologijos pagrindinis veikimo principas yra lyg kabantis tiltas, kurio lynai sudaryti iš tvirtesnės nei plienas medžiagos ir jie standžiai apgaubia pėdą iš visų pusių bei neleidžia jai pakrypti varžybų metu. Ši technologija leido ne tik sutvirtinti pėdą, tačiau tuo pačiu ir sumažino batelio svorį kuomet buvo galima atsisakyti nereikalingų detalių.

Pirmoji LeBron VII versija buvo pristatyta juoda/balta/raudona spalvų, o šioje versijoje prabangą ypač sustiprino panaudota juoda blizganti oda, kuri priminė Jordan XI keduose naudotą tokią pačią odą. Visgi patį dizainerį sukurti tokią detalę įkvėpė ne Jordan XI kedai, bet LeBron James turėtas juodas, blizgantis Rolls Royce automobilis. Kitų asmeninių James detalių galime rasti ant kedų pado, kur centre esančiame apskritime keičiasi LeBron svarbūs žodžiai, o apie šį apskritimą išsidėstęs augantis eglutės raštas simbolizuoja pačio krepšininko augimą ir kiekvienais metais tapimą vis stipresniu ir galingesniu žaidėju.

Kedus greitai pamėgo daugybė žmonių visame pasaulyje, o gausybė leidžiamų naujų spalvų juos leido derinti prie pačių įvairiausių aprangų, todėl kedai beveik iškart tapo svarbia stiliaus detale. Juos nešiojo ne tik krepšininkai, ne tik LeBron fanai, tačiau ir nieko bendro su krepšiniu neturintys sneakerhead‘ai, kuriems šie kedai buvo tiesiog gražūs. Didžiulis populiarumas Nike paskatino kedus gaminti ne tik skirtus krepšiniui, tačiau ir gatvei, todėl buvo išleista atskira LeBron VII NSW serija, kur kedai buvo šiek tiek pakoreguoti, kad labiau atitiktų laisvalaikio kategorijai skirtus batus. Nike LeBron VII NSW, kurio pavadinime trumpinys NSW slepia žodžius Nike Sportswear, neteko Flywire kabelių šonuose, o vietoje jų buvo padengta tinkleliu, oda ar kita medžiaga priklausomai nuo modelio, dėl ko kedai tapo mažiau sportiški bei daugiau elegantiški.

Po ypač didelio ažiotažo 2009 / 2010 metais šie kedai buvo atkurti 2019 metais kaip laisvalaikio kategorijos siluetas, kuris ir šiais laikais pasižymi išskirtiniais dizaino sprendimais ir po daugiau nei dešimtmečio vis dar daugelio vertinamas kaip gražiausias LeBron James serijos modelis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *